Yhteystiedot

Pikkujätti lasten ja nuorten lääkäriasema Oy (Y-tunnus 2272762-2)

Annankatu 34 A
00100 HELSINKI
010 380 8000
puhelinpalvelu@pikkujatti.fi (huom, ei ajanvarauksen peruutuksia)

HALLINTO

Toimitusjohtaja, Lääkärikeskus Aava ja Pikkujätti
Raija Tapio
010 380 3800
raija.tapio@pikkujatti.fi

Johtava lääkäri
LT, Dosentti, Lastentautien erikoislääkäri
Erik Qvist
050 4343 606
erik.qvist@pikkujatti.fi 
(potilasasiat neuvontapalvelun kautta puh. 010 380 8000)

Talousjohtaja, Lääkärikeskus Aava ja Pikkujätti
Lauri Purola
010 380 3800
lauri.purola@aava.fi

Henkilöstöjohtaja, Lääkärikeskus Aava ja Pikkujätti
Outi Taivainen
010 380 3800
outi.taivainen@aava.fi

IT- ja digijohtaja, Chief Digital Officer (CDO), Lääkärikeskus Aava ja Pikkujätti
Lauri Muhonen
010 380 3800
lauri.muhonen@aava.fi

Markkinointi- ja viestintäjohtaja, kehitysjohtaja, Lääkärikeskus Aava ja Pikkujätti
Pauli Waroma
010 380 3800
pauli.waroma@aava.fi

Markkinointipäällikkö, Lääkärikeskus Aava ja Pikkujätti
Joona Salminen
0401792491
joona.salminen@aava.fi

Kehityspäällikkö
Jonna Nikula
040 350 7088
jonna.nikula@pikkujatti.fi

HR-päällikkö, Lääkärikeskus Aava ja Pikkujätti
Timo Paulamäki
040 5804 463
timo.paulamaki@pikkujatti.fi

Rekrytointipäällikkö (lääkärit ja muut vastaanottoa pitävät asiantuntijat), Lääkärikeskus Aava ja Pikkujätti
Marleena Vuorialho
044 754 5303
marleena.vuorialho@aava.fi

Potilasasiamies
Saija Korelin
044 2951 230 puhelinaika torstaisin klo 13-14
potilasasiamies@pikkujatti.fi
Huom. Potilasasiakirjapyynnöt Pikkujätin ajanvarauksen kautta.

Tietosuojavastaava, Lääkärikeskus Aava ja Pikkujätti
tietosuoja@pikkujatti.fi